Drewno kominkowe i opałowe

Oferujemy drewno kominkowe i opałowe sezonowane oraz świeże. Drewno sprzedajemy w metrach przestrzennych. Dokładamy wszelkich starań, aby oferować produkty najwyższej jakości. Zapewniamy drewno opałowe o odpowiedniej wilgotności, która jest regularnie kontrolowana.

Suchość: drewno sezonowane oraz świeże
Konfekcjonowanie: układane na paletach lub luzem
Długość: 25cm, 35cm, 45cm
Drewno łupane, sprzedawane w metrach przestrzennych

Oferujemy następujące rodzaje drewna:

Buk

Zwarte i twarde drewno o wysokiej wartości opałowej, które zapewnia dłuższe spalanie. Nadaje się do wszystkich typów pieców i kominków.

Wartość opałowa: 2100 KWh/mp, 4,2 KWh/kg

Dąb

Drewno twarde i kaloryczne. Wolno się spala, długo utrzymuje temperaturę paleniska, posiada jedną z najwyższych wartości kalorycznych, w spalaniu wymaga większej ilości tlenu od np. drewna bukowego, ale po wysuszeniu uzyskuje wysoką wartość opałową.

Wartość opałowa : 2100 KWh/mp, 4,2 KWh/kg

Grab

Drewno bardzo twarde o wysokiej kaloryczności. Ze względu na swój ciężar i gęstość posiada najwyższą wartość opałową. Niewielka, zaledwie kilkuprocentowa zawartość kory sprawia, że jest drewnem mało dymiącym. Spala się bardzo powoli niebieskawym płomieniem wydzielając przyjemny zapach.

Wartość opałowa: 2300 kwh/mp, 4.3 kwh/kg

Olcha

Drewno średnio twarde, łatwo się rozpala, pali się dobrze nawet w warunkach większej wilgotności , często wykorzystywana w procesach wędzenia, wartość opałowa tego gatunku jest nieco niższa od brzozy. Spala się pomarańczowym płomieniem dając niewielką ilość dymu.

Wartość opałowa: 2100 kwh/mp, 4.2 kwh/kg

Brzoza

Miękkie drewno brzozowe nadaje się do utrzymywania płomienia w palenisku oraz do rozpalania ponieważ szybko się spala.

Wartość opałowa: 1900 KWh/mp, 4,3 KWh/kg.

Zapewniamy dostawę zakupionego drewna. Koszty dostawy są ustalane indywidualnie z każdym klientem.